Denisa Lehocká vytvorila komplexnú „priestorovú koláž“ pre miesto, nechávajúc výstavný priestor uzatvorený. Je to hlboký „výklad“, ktorý umožňuje výstavu vizuálne prístupnú pre verejnosť zvonka.
Projekt Promenáda Mateja Gavulu na Treskoňovej ulici pri Kunsthalle Bratislava je zameraný na problém uchovávania verejného priestoru a jeho vzťahu ku kultúrnej pamäti lokálneho obyvateľstva. Autorove dielo sleduje dôsledky zásahov bez zreteľa na identitu a spoločenský kontext architektúry a miesta. Ide o hybridný sochársky projekt s kritickým apelom.
Sociálna akustická skulptúra Katarzyny Krakowiak využíva katarznú silu smiechu na spochybnenie a zosmiešnenie patriarchátu a diskriminácie. Je vyjadrením solidarity a podpory ženám, keďže sú im čoraz častejšie popierané ich základné práva.
Výstava prináša sondu do témy detskej tvorby 26 domácich umelcov a umelkýň rôznych generácií, tak ako sa zachovala v ich rodinných archívoch. Zameriava sa na osobný príbeh umelca, jeho detstvo a cestu k umeniu a zároveň poukazuje na význam a dosah rozvoja detskej tvorivosti ako jednej z aktuálne diskutovaných tém v širšom rámci.
Námestie funguje ako Petriho miska mnohovrstevnatého stretávania sa a interakcií. Takmer akoby išlo o nejaký podivuhodne usporiadaný, starostlivo konštruovaný a s úzkostlivou presnosťou choreograficky načasovaný experiment, a to napriek tomu, že to všetko pôsobí veľmi prirodzene.
Dielo Spomínaš si, ako sme sa stretli? v Kunsthalle EXT sa zaoberá prvými stretnutiami a spomienkami autorky a jej priateľov či priateliek. Tvorí ju objektová inštalácia popolníkov, ktoré inscenujú miesto interakcií vo verejnom priestore. Súčasťou je zvukový záznam opisujúci každú zo situácií z dvoch uhlov pohľadu.
Sólový výstavný projekt pre Kunsthalle Bratislave odráža záujem Igora Eškinju o zmenu naratívu výstavného priestoru a vnímanie špecifík výstavného priestoru ako hlavnej projektovej premisy.
Iniciatíva výstavy diplomových prác Katedry intermédií VŠVU 2020 vznikla ako prvý krok dlhodobej spolupráce Kunsthalle Bratislava a Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Prezentujú sa na nej diela minuloročných absolventov, ktoré z dôvodu pandemickej situácie nemali možnosť byť predstavené verejnosti v minulom roku.
Projekt Zvieracia matka sa zameriava na skúmanie materstva, materskej starostlivosti a jej transformačného potenciálu. Jeho stredobodom je postava matky s inštinktívnymi divokými vlastnosťami, ktorá chráni svoje deti a ktorá sa počas tohto aktu stáva desivou postavou.