DENISA LEHOCKÁ: Bez názvu

Komentovaná prehliadka k výstave

Výstavu priblíži jej kurátor Boris Ondreička.

Foto: Jiří Thýn

15.2.2022 o 18.00

 

Komentovaná prehliadka sa bude konať v exteriéri, výstavu si návštevníci budú môcť pozrieť zvonka.

Dielo je hlboký „výklad“, autorka necháva výstavný priestor uzatvorený, aby mohla rozvinúť siete svojej priestorovej koláže po celom priestore a iniciovala tak aj diskurz o vzťahoch vnútra a vonkajška. „Výklad“ znamená aj (slovné) objasnenie zmyslu, výklad výkladu. Lehockej „výklad“ je nádoba, priestor, interval, pauza alebo materiálny substrát zároveň. Sústreďuje sa na transparentnosť priestoru, ambivalenciu delenia sklenenou stenou.

 

_________________

DENISA LEHOCKÁ (*1971, Trenčín, Československo) žije v Bratislave. Študovala Strednú umelecko-priemyselnú školu a následne Vysokú školu výtvarných umení, obe v Bratislave. Mimo mnohých svoje práce vystavovala na Benátskom a Pražskom bienále, ako aj na Manifesta 3 v Ľubľane (SI) a Oktober Salon, Belehrad (SRB), v Badischer Kunstverein, Karlsruhe (DE), Kunstverein Ulm (DE), Frankfurter Kunstverein (DE), Württembergische Kunstverein, Stuttgart (DE), Import a Haus der Kulturen der Welten (Transmediale), Berlín (DE), BAK—Basis voor Actuele Kunst, Utrecht (NL), New Museum,NYC (US), Austrian Cultural Forum, NYC (US), DUMBO Art Cener, NYC (US), White Columns, NYC (US), Musée d‘art modern et contemporain, Saint-Étienne (F), Sammlung Friedrichshof, Viedeň / Zurndorf (AT) (publikácia), MUMOK—Stiftung Ludwig Viedeň (AT), Kunsthaus Graz Landesmuseum Joanneum, Graz (AT), Kunstverein Eisenstadt (AT), Palazzo delle arti, Neapol (IT), Kunsthalle Basel, Bazilej (CH) či Kunsthaus Bern (CH), Futura, Praha (CZ) a Fait, Brno (CZ), Národní galerie v Prahe (CZ), v Slovenskej národnej galérii, Bratislava (SK) (publikácia), tranzit.sk, Bratislava (SK) (publikácia), a mnohých ďalších. Jej práce sú zastúpené v zbierkach celosvetovo.

 

BORIS ONDREIČKA (*1969, Zlaté Moravce, Československo) žije v Bratislave a je umeleckým riaditeľom Viennacontemporary (Viedeň, AT).

 

Tešíme sa na stretnutie!

 

 

Partneri